Waluta:

PLN, zł
  • EUR, €
  • USD, $
  • GBP, £
WOOCS v.2.3.0

Ogrzewanie elektryczne na podczerwień - maty, folie, zestawy

Jeśli szukają Państwo alternatywnych technik grzewczych, które przy zachowaniu wysokich parametrów cieplnych są ekologiczne i ekonomiczne, trafiliście pod właściwy adres! Heat Decor to nowoczesne elektryczne systemy ogrzewania na podczerwień dla mieszkania, domu oraz potrzeb przedsiębiorców!

Dlaczego warto postawić na ogrzewanie wykorzystujące fale podczerwone? W odróżnieniu od konwencjonalnych metod na bazie zjawiska konwekcji nie dochodzi tu do wysuszenia powietrza ani do wzbijania kurzu. Ponadto całe pomieszczenie i wszystkie obiekty wewnątrz są ocieplane równomiernie, co przekłada się na mniejsze zużycie energii przy równoczesnym podniesieniu komfortu cieplnego użytkowników.

Dla naszych Klientów przygotowaliśmy szeroką gamę produktową, która w pełni odpowiada potrzebom i oczekiwaniom nowoczesnej architektury. Podstawę asortymentu stanowią folie, maty grzewcze oraz grzejniki elektryczne. Pierwsze dwie z wymienionych kategorii to produkty przeznaczone do strefowego ogrzewania podłogowego i ściennego. Z kolei promienniki to klasyczne rozwiązanie naścienne w zaawansowanym technologicznie wydaniu. Do tego dochodzi bogaty wybór nowoczesnych termostatów przewodowych oraz bezprzewodowych (wyposażonych w moduł WiFi), jak również cały niezbędny osprzęt instalacyjny.

Ogrzewanie podłogowe folią grzewczą pod panelami

Ogrzewanie podłogowe foliami grzewczymi na podczerwień bezpośrednio pod panelami podłogowymi to aktualnie najpopularniejszy stosowany elektryczny system grzewczy w budownictwie mieszkaniowym. Duża popularność tego systemu grzewczego wynika z niewygórowanych kosztów eksploatacji folii grzewczych oraz małych nakładów inwestycyjnych w stosunku do innych systemów grzewczych.... Okładziny podłogowe z paneli laminowanych to najczęściej wybierany materiał wykończeniowy stosowany w salonie, kuchni, sypialni, pokoju czy biurze. Charakteryzuje go niska cena zakupu bardzo szeroka paleta kolorów oraz bardzo prosty montaż. Panele laminowane to również świetna okładzina pod ogrzewanie podłogowe foliami grzewczymi. Panele podłogowe używane do ogrzewania podłogowe foliami grzewczymi montowane są w systemie pływającym na tak zwany zamek. Montaż paneli podłogowych w układzie pływającym umożliwia bardzo precyzyjną instalacje folii grzewczej praktycznie na całej powierzchni pomieszczenia tworząc ogrzewanie płaszczyznowe. Takie pokrycie folii grzewczej umożliwia równomierny rozkład temperatur w całym pomieszczeniu oraz prace ogrzewania na niskich temperaturach co przekłada się na komfort użytkowania i stabilną temperaturę podłogi.

Ogrzewanie podłogowe folią grzewczą pod płytkami, wylewką

Ogrzewanie podłogowe foliami grzewczymi pod wylewką stosowane jest głównie w nowo projektowanych budynkach mieszkalnych, biurowych, halach przemysłowych lub obiektach przeznaczonych do kapitalnego remontu. Ogrzewanie podłogowe pod wylewką dedykowane jest do pracy ciągłej jako podstawowy system grzewczy do ogrzewania pomieszczeń.... W domach i mieszkaniach folia grzewcza pod wylewką instalowana jest w każdym pomieszczeniu począwszy od salonu, kuchni, pokoi, korytarzy i łazienkach. Folie grzewcze w połączeniu z wylewką anhydrytową lub cementową tworzy system grzejnika akumulacyjnego. W procesie nagrzewania się wylewki ciepło rozprowadzane jest równomiernie po całej płaszczyźnie posadzki dając efekt jednolitej płyty grzewczej. Skumulowane ciepło oddawane jest do pomieszczenia bezwładnie w długim czasie.  Folia grzewcza utrzymuje stabilną temperaturę posadzki dając komfort użytkowania. Ogrzewanie podłogowe folią grzewcza pod wylewka w odróżnieniu od typowych wodnych podłogowych systemów grzewczych charakteryzuje się tym, iż zmiana temperatury w pomieszczeniu oraz temperatury posadzki odbywa się w krótszym czasie, gdyż folia grzewcza posiada dużą płaszczyznę grzewczą oraz nie mam żadnych strat na przesyle energii w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych.

Ogrzewanie lustra folią grzejną, antypara

Ogrzewanie folią grzewcza pod lustrem dedykowane jest do szybkiego odparowania pary wodnej z powierzchni lustra. Instalację folii grzewczej lub potocznie nazywanej maty grzewczej wykonać możemy w łazience lub innych pomieszczeniach, gdzie planujemy montaż lustra. Ogrzewanie pod lustrem może również pełnić funkcję głównego lub dodatkowego źródła ciepła do ogrzewania pomieszczeń.... Folię grzewczą i lustro instalujemy na ścianie z gips kartonu lub płyt OSB, MFP i sklejki w technologii klejenia za pomocą kleju Heat Decor HD-G01.  Na przygotowanej ściennie, na której będzie instalowane lustro przyklejamy folię grzewczą na pełnej jej powierzchni. Klej Heat Decor HD-G01 występuje w formie aerozolu co ułatwia jego aplikację. Klejem spryskujemy folię grzewcza oraz ścienne odczekując 5 min na wyschnięcie kleju. Po wyschnięciu kleju przyklejamy folie grzewczą do ściany. Kolejnym etapem jest przyklejenie lustra. Lustro również kleimy klejem Heat Decor HD-G01. Nanosimy klej na powierzchnie folii grzewczej a następnie na powierzchnie lustra. Po wychynięciu kleju przyklejamy lustro.

Grzejniki elektryczne na podczerwień

Dekoracyjne panele grzewcze o gustownym wyglądzie, dające komfort ciepła. Stosowane jako podstawowe lub dodatkowe wyposażenie grzewcze do ogrzewania obiektów mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Efektywne i ekonomiczne grzejniki na podczerwień działają korzystnie na zdrowie użytkowników.... Grzejniki na podczerwień są jednym z najnowocześniejszych a zarazem najzdrowszych sposobów ogrzewania emitujących ciepło podobne do promieni słonecznych. Emitowane z grzejnika fale podczerwone absorbowane są przez ściany, przedmioty, osoby. Następnie ciepło równomiernie oddawane jest do otoczenia. W przypadku tradycyjnego ogrzewania, ciepło najpierw kieruje się do góry i wygrzewa wyższe partie pomieszczenia, a dopiero później niższe, przy okazji nadmiernie wysuszając powietrze.

Termostaty i regulatory temperatury

Dobór odpowiedniego sterowania ogrzewaniem ma kluczowe znaczenie pod względem prawidłowej i ekonomicznej pracy systemu grzewczego. Do wyboru odpowiedniego sterowania ogrzewaniem podłogowym lub sterowania grzejnikami elektrycznymi przyczyniają się takie aspekty jak styl życia, łatwość w regulacji systemem grzewczym czy wiek osoby, która będzie użytkowała ogrzewanie. ... W zależności od potrzeb użytkownika można stosować termostaty, które sterują ogrzewaniem z poziomu aplikacji w telefonie lub termostaty prostsze z manualną nastawą temperatury na wyświetlaczu termostatu oraz z zaprogramowaniem cykli grzewczych. Dla najmniej wymagających osób lub osób starszych odpowiednie będą regulatory temperatury z sterowaniem mechanicznym przez pokrętło.

Karta sklepowa

zamknij
Scroll To Top