Baza wiedzy

Nowoczesne ogrzewanie kościołów systemami Heat Decor

Ogrzewanie podłogowe Eco-Term 400 przeznaczone jest do ogrzewania chwilowego. System pełni funkcję ogrzewania ludzi siedzących w ławkach Kościoła. System grzewczy wykonywany jest na kamiennych posadzkach lub na drewnianych podestach ławek w postaci podestów grzewczych lub płyt grzewczych. Czynnikiem grzewczym są dekoracyjne płyty Eco-Term zasilana prądem elektrycznym 230V.
Płyty Eco-Term wykonywane są z materiałów o najwyższej jakości, spełniając normy wytrzymałości na ścieranie AC5. Barwą płyty Eco-Term nawiązują do naturalnego marmuru z fakturą kamienia lub drewna z naturalnymi słojami. Płyty posiadają cechy antypoślizgowe oraz są odporna na wilgoć i wodę.

FUNKCJONALNOŚĆ- ECO-TERM 400 – OGRZEWANIE NA PODCZERWIEŃ

Moc grzewcza instalacji to 400 W/m2. Ogrzewanie podłogowe rozgrzewa się maksymalnie do temperatury 65ºC. Temperatura 40ºC osiągana jest w czasie 30 min. od włączenia instalacji ogrzewania. Zalecana temperatura płyty grzewczej pod ławkami to 30-40ºC. Emitowane ciepło z fal podczerwonych promieniuje ku górze ogrzewając ciało człowieka oraz kubaturę Kościoła.

Ogrzewanie Eco-Term 400 wykorzystywane jest w trakcie trwania Mszy Świętej, co pozwala zminimalizować koszty grzewcze przy zachowaniu komfortu użytkowania. Ogrzewanie wykonywane jest jako całkowicie osobna i niezależna instalacja elektryczna, wyposażona w rozdzielnie elektryczne oraz zabezpieczenia prądowe. System wyposażony jest w elektroniczne regulatory temperatury umożliwiające nastawienie żądanej temperatury w preferowanym czasie oraz programator czasowy umożliwiający samoczynne włączenie i wyłączenie systemu o określonych porach dnia. Dzięki elektronicznej regulacji temperatury możliwe jest podzielenie ławek na kilka sektorów grzewczych oraz ich osobne ogrzewanie.

Regulatory temperatury umiejscowione są w łatwo dostępnym miejscu umożliwiając prostą obsługę całego systemu. Po zaprogramowaniu cyklów ogrzewania system grzewczy Eco-Term jest w pełni bezobsługowy i nie wymaga ingerencji człowieka.

ECO-TERM 220 – OGRZEWANIE PODŁOGOWE KOŚCIOŁA
I ŁAWEK DEKORACYJNYMI PŁYTAMI GRZEWCZYMI NA PODCZERWIEŃ

Ogrzewanie podłogowe Eco-Term 220 przeznaczone jest do ogrzewania ciągłego całego Kościoła oraz ludzi siedzących w ławkach. Ogrzewanie kościoła wykonywane jest na kamiennych posadzkach lub na drewnianych podestach ławek w postaci kompaktowych płyt grzewczych umieszczonych pod całą powierzchnią ławek. System grzewczy wyposażony jest w funkcje Ecoline polegający na oszczędzaniu energii elektrycznej wraz z wzrostem temperatury płyt grzewczych. Płyty Eco-Term wykonywane są z materiałów najwyższej jakości, spełniają normy wytrzymałości na ścieranie AC5. Barwą płyty Eco-Term nawiązują do naturalnego marmuru z fakturą kamienia lub drewna z naturalnymi słojami. Płyty posiadają cechy antypoślizgowe oraz są odporne na wilgoć i wodę.

FUNKCJONALNOŚĆ- ECO-TERM 220

Moc grzewcza instalacji to 220 W/m2.Ogrzewanie podłogowe rozgrzewa się maksymalnie do temperatury 40ºC. Temperatura 30ºC osiągana jest w czasie 60 min. od włączenia instalacji ogrzewania.

Zalecana temperatura płyt grzewczych pod ławkami to 23- 30ºC. Emitowane ciepło z fal ogrzewania na podczerwień promieniuje ku górze ogrzewając ciało człowieka oraz całą kubaturę Kościoła.

Ogrzewanie Eco-Term 220 wykonywane jest jako całkowicie osobna i niezależna instalacja elektryczna wyposażona w rozdzielnie elektryczną oraz zabezpieczenia prądowe. System grzewczy wyposażony jest w czujniki powietrza kotrolujące temperaturę powietrza w całym Kościele. Dzięki elektronicznej regulacji temperatury możliwe jest podzielenie ławek na kilka sektorów grzewczych oraz ich osobne ogrzewanie. Regulatory temperatury umiejscowione są w łatwo dostępnym miejscu umożliwiając prostą obsługę. System po jego zaprogramowaniu jest w pełni bezobsługowy i nie wymaga ingerencji człowieka.

PORÓWNANIE SYSTEMÓW GRZEWCZYCH ECO-TERM 400 I ECO-TERM 220

Porównanie systemów grzewczych Eco–Term 400 i Eco-Term 220 pod względem ich mocy, czasu użytkowania oraz kosztów eksploatacji.

Prezentowane koszty użytkowania podłogowej instalacji grzewczej, oraz sposób funkcjonowania systemów grzewczych oparte są na tygodniowym rozkładzie ceremonii Mszy Świętych:

Rozkład Mszy Świętych:

Poniedziałek-Sobota: 6:30, 7:00, 18:00.

Niedziela: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE OGRZEWANIA KOŚCIOŁÓW

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *