- Wylewka anhydrytowa lub cementowa
Materiał podkładowy mający za zadanie wyrównać podłoże przed ułożeniem okładziny podłogowej. Grubość wylewki dostosowana jest do projektowanych obciążeń oraz rodzaju i grubości izolacji, na której wykonywana jest wylewka. Zalecana minimalna grubość wylewki w budownictwie mieszkaniowym to 5 cm. Sposób wykonywania dylatacji wylewki oraz jej sezonowania powinien być zgodny z zaleceniem producenta wylewki.
- Fartuch kołnierza dylatacyjnego
Niezbędny do prawidłowego zastosowania i przyszłej pracy wylewki, zapobiega naprężeniom, które mogłyby z czasem doprowadzić do uszkodzeń użytego materiału, pozwala w naturalny sposób pracować podłodze i budynkowi. Grubości dylatacji oraz zastosowanie profili dylatacyjnych stosuj zgodnie z zaleceniami producenta wylewek.
- Przewód ochrony (PE)
Niezbędny do w pełni bezpiecznego działania całego systemu, łączy się z siatką ze stali nierdzewnej (8).
- Folia paroizolacyjna grubość min. 0,5 mm
Folia paroizolacyjna LDPE o grubości 0,5 mm jest podstawową powłoką zabezpieczającą cały system ogrzewania podłogowego przed wpływem wilgoci i wody. Folia paroizolacyjna musi stanowić jednolitą powierzchnię na całej posadzce. Folia paroizolacyjna musi być wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne oraz charakteryzować się bardzo dobrą barierowością wody, ponieważ na warstwę tej folii paroizolacyjnej wylewana jest wylewka anhydrytowa lub cementowa.
- Siatka ze stali nierdzewnej Heat Decor
Siatka ze stali nierdzewnej Heat Decor o grubości 0,12 mm pełni funkcje uziemienia instalacji elektrycznej folią grzewczą. Siatka nierdzewna uziemiana jest przewodem elektrycznym wpiętym do siatki za pomocą konektora instalacyjnego. Zalecamy wykonanie uziemienia instalacji ogrzewania podłogowego folią grzewczą z uwagi na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania całego systemu grzewczego. Uziemiona instalacja ogrzewania podłogowego musi posiadać w swoim obwodzie wyłącznik różnicowoprądowy gwarantując bezpieczeństwo użytkowana instalacji ogrzewania.
- Folia paroizolacyjna grubość 0,3 mm
Folia paroizolacyjna LDPE o grubości 0,3 mm pełni funkcje ochronną folii grzewczej przed mechanicznymi uszkodzeniami folii grzewczej wynikającymi z procesu tarcia podczas skurczania i rozkurczania się siatki ze stali nierdzewnej Heat Decor.
- Folia grzewcza Heat Decor
Folia grzewcza na podczerwień Heat Decor to główny nośnik ciepła w ogrzewaniu podłogowym. Pod wylewkę rekomendowana jest wzmocniona folia grzewcza HD-EPL. Folię grzewczą podłączamy do przewodów elektrycznych za pomocą konektorów instalacyjnych a następnie podłączamy do termostatu pokojowego wyposażonego w wbudowany czujnik temperatury powietrza i zewnętrzny czujnik temperatury podłogi. Folia grzewcza musi być uziemiona oraz posiadać w swoim obwodzie wyłącznik różnicowoprądowy gwarantując bezpieczeństwo użytkowana instalacji ogrzewania.
- Folia paroizolacyjna grubość 0,3 mm
Folia paroizolacyjna o grubości 0,3 mm pełni funkcje ochrony systemu grzewczego przed wpływem wilgoci. Równomierna płaszczyzna paroizolacyjna ochrania folie grzewczą przed możliwym procesem zawilgocenia powstającego z podciągu kapilarnego na wskutek nieprawidłowo wykonanej izolacji fundamentu, ścian lub wylewki jak i również wyniku zdarzeń losowych jak zalanie wodą.
- Kołnierz dylatacyjny piankowy
Niezbędny do prawidłowego zastosowania i przyszłej pracy wylewki, zapobiega naprężeniom, które mogłyby z czasem doprowadzić do uszkodzeń użytego materiału, pozwala w naturalny sposób pracować podłodze i budynkowi. Grubości dylatacji oraz zastosowanie profili dylatacyjnych stosuj zgodnie z zaleceniami producenta wylewek.
- Termoizolacja z styropianu podłogowego
Styropian podłogowy pełni funkcję izolacji termicznej i powinien posiadać odpowiednią twardość dostosowaną do projektowanej wylewki i późniejszych okładzin podłogowych. Termoizolacja ze styropianu podłogowego jest bardzo istotnym elementem działania całego systemu grzewczego. Jakość termoizolacji bezpośrednio wpływa na dobór mocy instalacji grzewczej oraz późniejsze koszty eksploatacyjne. Dobór rodzaju styropianu, grubości oraz jego wytrzymałości na ściskanie wykonuje projektant branży budowlanej.
- Wylewka betonowa
Wylewka betonowa, strop żelbetowy lub płyta fundamentowa to elementy konstrukcji nośnej budynku z wykonaną hydroizolacją stanowiące podstawę do wykonania podłogowego systemu grzewczego. Odpowiednim podłożem do wykonania podłogowego systemu grzewczego może być również konstrukcja drewniana lub konstrukcja z płyt OSB i MFP spełniające normy nośności i konstrukcji budowlanych.