Grzejniki na podczerwień dekoracyjne

Grzejniki na podczerwień dekoracyjne ceramiczne dedykowane są dla osób ceniących nie tylko funkcjonalność grzewczą, ale również walory estetyczne. Nowoczesne i stylowe wzornictwo grzejników dekoracyjnych Heat Decor sprawia, że są dostępne w szerokiej palecie kolorów i faktur. Panele grzewcze mają na celu energooszczędne ogrzewanie pomieszczeń oraz dopełnianie charakteru wnętrza. Grzejniki dekoracyjne świetnie sprawdzą się do ogrzewania łazienki, salonu czy sypialni.

Grzejniki dekoracyjne przeznaczone są do ogrzewania ściennego i wykonane są z spieków ceramicznych nawiązujących fakturą i kolorami do naturalnych kamieni. Promienniki dekoracyjne pracują w systemie energooszczędnej długiej podczerwieni oraz naturalnej radiacji wynikającej z właściwości akumulacyjnych ceramiki.

Grzejniki dekoracyjne Heat Decor produkowane są w seriach HD-CT z wbudowanym w grzejnik termostatem oraz HD-CS z prostym włącznikiem grzejnika on/off.  Grzejniki dekoracyjne montować możemy w pozycji poziomej lub pionowej na dołączonych do grzejnika metalowych profilach

Grzejniki na podczerwień dekoracyjne z termostatem

Grzejniki na podczerwień dekoracyjne z wbudowanym termostatem HD-CT w porównaniu do grzejników z włącznikiem nie wymagają dodatkowych urządzeń sterujących i są proste w użyciu. Wystarczy włączyć grzejnik do gniazdka i na termostacie ustawić temperaturę w pomieszczeniu.

Panel sterujący termostatu umieszczony jest dyskretnie z tyłu grzejnika, by wyeksponować walory estetyczne grzejników. Termostat wbudowany w grzejnik posiada funkcje:

  • automatyczne sterowanie temperaturą w pomieszczeniu,
  • sterowanie temperaturą grzejnika i ochrona dzieci przed poparzeniem,
  • blokada klawiszy funkcyjnych termostatu przed dziećmi,
  • funkcja oszczędzania energii i pracy na 50% mocy grzejnika.

Grzejnik na podczerwień jak każde urządzenie elektryczne wymaga szczegółowego zapoznania się z instrukcją, by użytkować go wygodnie i bezpiecznie, unikając np. włączenia przez przypadek blokady klawiszy. Prawidłowo użytkowany grzejnik jest trafioną inwestycją na długie lata.

Grzejniki na podczerwień dekoracyjne bez termostatu

Grzejniki dekoracyjne wyposażone tylko we włącznik on/off wymagają dodatkowego sterowania termostatem pokojowym. Zewnętrzny termostat może sterować jednocześnie kilkoma grzejnikami znajdującymi się w jednym pomieszczeniu, co zapewnia im harmonijną i bardziej ekonomiczną pracę.

Grzejniki świetnie sprawdzą się w salonach kosmetycznych, spa, biurach, restauracjach lub nowo planowanych inwestycjach mieszkalnych z niezależnym systemem sterowania temperaturą.

Czy grzejnik na podczerwień się nagrzewa?

Dekoracyjny grzejnika na podczerwień z termostatem ma regulowaną temperaturę powierzchni. Oznacza to, że może być ustawiony na nagrzewanie się nawet do 90°C, co przyspiesza ogrzanie pomieszczenia. Na ogół jednak można śmiało ograniczyć temperaturę powierzchni grzejnika do 70°C, co z pewnością zwiększy jego trwałość i pozwoli uniknąć kontaktu ze zbyt gorącym grzejnikiem.

Grzejnik daje odczucie ciepła na odległość i ogrzewa wszelkie przedmioty w zasięgu fal podczerwieni, których jest źródłem. Dlatego nie wolno umieszczać bezpośrednio na nim żadnych przedmiotów, w tym mokrych tkanin przeznaczonych do suszenia. Ustawienie suszarki z ubraniami naprzeciw grzejnika w odległości około metra przyspieszy natomiast ich suszenie. Wszystko, co znajduje się naprzeciw grzejnika, będzie szybciej ogrzewać się i osuszać.

Grzejnik na podczerwień umieszczony we właściwym miejscu zapewni nie tylko ciepło, ale zapobiegnie także gromadzeniu się wilgoci w miejscach na to narażonych.

 

Dowiedz się więcej o grzejnikach na podczerwień