Kalkulator kosztów ogrzewania elektrycznego i na podczerwień - koszty miesięczne - Heat Decor

Kalkulator

Ogólny kalkulator kosztów ogrzewania na podczerwień z klasą energetyczną budynku
Oblicz
leaf

Roczne koszty eksploatacyjne

leaf

Miesięczne koszty eksploatacyjne

leaf

Koszty inwestycyjne materiałów

leaf

Roczne zużycie energii elektrycznej

leaf

Moc znamionowa systemu grzewczego

leaf

Znamionowy pobór energii

leaf

Wymagana instalacja fotowoltaiczna do zbilansowania kosztów ogrzewania

*Przedstawione obliczenia mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66.par.1 Kodeksu Cywilnego

Kalkulator kosztów ogrzewania elektrycznego i na podczerwień – koszty miesięczne

Kiedy rozłoży się na czynniki pierwsze roczny bilans zakupu paliw oraz nośników energii okaże się, że w przypadku mieszkań 70-80% tej kwoty pochłaniają wydatki na ogrzanie domu i podgrzewanie wody. Urządzenia elektryczne wraz z oświetleniem pochłaniają z kolei 20-30%. Taki podział jasno sugeruje, że wydajny, nowoczesny system grzewczy może wydatnie odciążyć domowy budżet. Heat Decor to innowacyjne ogrzewanie elektryczne na podczerwień, które jest równocześnie ekologiczne i ekonomiczne. Zaawansowane komponenty w połączeniu z autorskimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi sprawiają, że stanowi oni bardzo korzystną alternatywę dla tradycyjnych technik grzewczych. Jak wiele możecie Państwo zyskać, stawiając na nasze systemy, pokazuje kalkulator kosztów ogrzewania, który dostępny jest na tej stronie.

Wysokość wydatków, jakie rocznie muszą ponosić właściciele mieszkań, domostw, lokali użytkowych czy zakładów produkcyjnych za ogrzewanie zależy od wielu czynników. Nawet najmniejsza zmiana któregoś z parametrów może przełożyć się na znaczącą obniżkę lub podwyżkę. Na przykład – jeśli docelowa temperatura panująca w pomieszczeniach zmniejszy się o 1 °C, wygenerowane oszczędności mogą sięgnąć 6%. Z kolei brak właściwej izolacji budynku lub użycie materiałów o słabej jakości może spowodować podniesienie kosztów eksploatacyjnych o kilkanaście a nawet kilkadziesiąt procent. Inne istotne kwestie to te, które dotyczą wentylacji budynku czy zawilgocenia przegród budynku.

Niemniej jednak można oszacować koszt eksploatacji danego systemu grzewczego w oparciu o standardowe założenia dla sprawności, klasę energetyczną budynku, a także powierzchnię użytkową oraz cenę prądu. W naszym kalkulatorze kosztów ogrzewania elektrycznego na podczerwień z dużym prawdopodobieństwem można ustalić roczny i miesięczny wydatek eksploatacyjny, znamionowy pobór mocy, roczne zużycie energii elektrycznej, a także wysokość wydatku inwestycyjnego, jaki trzeba ponieść, by przystosować dany obiekt do wymagań technologicznych.

Karta sklepowa

zamknij
Scroll To Top