Kalkulator kosztów ogrzewania elektrycznego i na podczerwień - koszty miesięczne - Heat Decor

Kalkulator

Ogólny kalkulator kosztów ogrzewania na podczerwień z klasą energetyczną budynku
Oblicz
leaf

Roczne koszty eksploatacyjne

leaf

Miesięczne koszty eksploatacyjne

leaf

Koszty inwestycyjne materiałów

leaf

Roczne zużycie energii elektrycznej

leaf

Moc znamionowa systemu grzewczego

leaf

Znamionowy pobór energii

leaf

Wymagana instalacja fotowoltaiczna do zbilansowania kosztów ogrzewania

*Przedstawione obliczenia mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66.par.1 Kodeksu Cywilnego

Kalkulator kosztów ogrzewania elektrycznego na podczerwień – koszty miesięczne

Kiedy rozłoży się na czynniki pierwsze roczny bilans zakupu paliw oraz nośników energii okaże się, że w przypadku mieszkań 70-80% tej kwoty pochłaniają wydatki na ogrzanie domu (poznaj aktualne porównanie systemów grzewczych) i podgrzewanie wody (porównaj urządzenia do ogrzewania wody prądem).

Urządzenia elektryczne wraz z oświetleniem pochłaniają z kolei 20-30%. Taki podział jasno sugeruje, że wydajny, nowoczesny system grzewczy może być odpowiedzią na to jak obniżyć rachunki pod warunkiem jednak, że dom czy mieszkanie są odpowiednio ocieplone. Termomodernizacja zawsze powinna być wstępem do zmiany systemu grzewczego na bardziej nowoczesny.

Kalkulator kosztów budowy domu daje nam ogólne pojęcie jakiej skali koszt domu powinniśmy zaplanować. Kalkulator kosztów ogrzewania elektrycznego jest uzupełnieniem dla tego planowania, uwzględniającym ogrzewanie podłogowe na podczerwień.

Heat Decor to innowacyjne elektryczne ogrzewanie na podczerwień, które jest ekologiczne i ekonomiczne. Sprawdza się jako ogrzewanie mieszkania, wymiana źródeł ciepła oraz ogrzewanie domu a także obiektów przemysłowych i publicznych. Stanowi korzystną alternatywę dla pomp ciepła i tradycyjnych technik grzewczych. Jak wiele można zaoszczędzić na tej inwestycji, pokazuje dostępny wyżej kalkulator kosztów ogrzewania.

Wyliczenie kosztów materiałów w kalkulatorze to uśredniony koszt netto kompletu folii grzewczej wraz z asortymentem niezbędnego w montażu folii grzewczej HD-G pod panelem laminowanym. Dokładną indywidualną wycenę przygotujemy w odpowiedzi na zgłoszenie przez formularz: Wycena i projekt.

Wysokość wydatków, jakie rocznie muszą ponosić właściciele mieszkań, domostw, lokali użytkowych czy zakładów produkcyjnych za ogrzewanie zależy od wielu czynników. Nawet najmniejsza zmiana któregoś z parametrów może przełożyć się na znaczącą obniżkę lub podwyżkę. Na przykład – jeśli docelowa temperatura panująca w pomieszczeniach zmniejszy się o 1 °C, wygenerowane oszczędności mogą sięgnąć 6%. Z kolei brak właściwej izolacji budynku lub użycie materiałów o słabej jakości może spowodować podniesienie kosztów eksploatacyjnych o kilkanaście a nawet kilkadziesiąt procent. Inne istotne kwestie to te, które dotyczą wentylacji budynku czy zawilgocenia przegród budynku.

Niemniej jednak można oszacować koszt eksploatacji danego systemu grzewczego w oparciu o standardowe założenia dla sprawności, klasę energetyczną budynku, a także powierzchnię użytkową oraz cenę prądu. W naszym kalkulatorze kosztów ogrzewania elektrycznego na podczerwień z dużym prawdopodobieństwem można ustalić roczny i miesięczny wydatek eksploatacyjny, znamionowy pobór mocy, roczne zużycie energii elektrycznej, a także wysokość wydatku inwestycyjnego, jaki trzeba ponieść, by przystosować dany obiekt do wymagań technologicznych.

Karta sklepowa

zamknij
Scroll To Top