Przewody elektryczne

Przewód instalacyjny podwójnie izolowany o przekroju 2,5 mm², popularnie nazywany linką LgY, pełni niezastąpioną rolę w systemach grzewczych Heat Decor. Dzięki precyzyjnie zaprojektowanej konstrukcji, przewód ten stanowi kluczowe ogniwo zapewniające optymalne przewodzenie energii elektrycznej do folii grzewczych serii H-G, HD-EPL oraz HD-PRO, co jest niezbędne do efektywnego ogrzewania pomieszczeń.

Oferta przewodów elektrycznych Heat Decor

Przewód instalacyjny podwójnie izolowany to unikatowy, jednożyłowy przewód, zbudowany z wysokiej jakości miedzi, która zapewnia jego doskonałą przewodność. Dodatkowo jego podwójna izolacja PVC z wewnętrzną warstwą w kolorze czerwonym, zewnętrzną dostępną w trzech kolorach: niebieskim, żółto-zielonym i brązowym oraz odpowiednie oznaczenie przewodów nie tylko zwiększają bezpieczeństwo użytkowania systemów grzewczych, ale również ułatwiają identyfikację oraz montaż w trakcie prac instalacyjnych.

Podstawowe parametry techniczne:

  • przekrój żyły: 2,5 mm²
  • średnica przewodu: 4 mm ± 0,2 mm
  • konstrukcja żyły: wielodrutowa miedziana
  • izolacja 1 (wewnętrzna): PVC
  • izolacja 2 (zewnętrzna): PVC
  • napięcie: 450 / 750 V
  • temperatura pracy: - 5 ° C do + 70 ° C

Chociaż przewód LgY został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o foliach grzewczych Heat Decor, jego uniwersalność sprawia, że znajduje zastosowanie również w innych dziedzinach. Przewód elektryczny podwójnie izolowany jest niezwykle ceniony w branży elektronicznej, automatyce, teleinformatyce oraz przemyśle samochodowym. Idealnie sprawdza się również w urządzeniach RTV, AGD oraz w nowoczesnych systemach oświetleniowych. Jego elastyczność i wytrzymałość czynią go idealnym rozwiązaniem dla miejsc narażonych na drgania, zginanie, czy w ruchomych połączeniach maszyn i urządzeń.

Zastosowanie przewodów elektrycznych

Istnieje wiele rodzajów przewodów elektrycznych, wśród których wyróżnić możemy kable natynkowe, kabel ziemny, kable miedziane, kable aluminiowe, jednak żaden z nich nie jest dopuszczalny jako zamiennik w systemie Heat Decor. W przypadku instalacji systemu z folią grzewczą w technologii Heat Decor z zachowaniem gwarancji dozwolone jest stosowanie wyłącznie przeznaczonych do tego celu wyżej opisanych przewodów instalacyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przewodów elektrycznych w naszym firmowym sklepie online.

Dowiedz się więcej o przewodach elektrycznych