Konektory

Konektory instalacyjne, znane również jako złącze instalacyjne, jest używany do szybkiego i bezpiecznego połączenia przewodów elektrycznych z folią grzewczą Heat Decor. Konektory zaciskowe Heat Decor mają specjalny kształt, dopasowany do kieszeni instalacyjnej w folii grzewczej, dzięki czemu połączenie elektryczne jest trwałe i bezpieczne.

Oryginalne konektory Heat Decor wykonane są z wytrzymałego stopu miedzi pokrytego cyną. Są zaprojektowane i produkowane specjalnie po to, by zapewnić bezpieczne i najbardziej trwałe połączenie między odcinkami folii grzewczej oraz między folią grzewczą a źródłem zasilania, bez ryzyka uszkodzenia folii grzewczej podczas montażu.

Konektory do folii grzewczej

Konektory do folii grzewczej, mające zastosowanie w systemach grzewczych Heat Decor z folią grzewczą HD-G, HD-EPL lub HD-PRO, charakteryzują się dwoma płaskimi skrzydełkami, z których tylko jedno ma wypustki, co umożliwia umieszczenie ich na pasie miedzi w folii grzewczej w najmniej inwazyjny sposób. Ponadto tworzą równomierne połączenie elektryczne bez tendencji do przegrzewania się, co jest bardzo ważne dla trwałości połączenia.

Rodzaje konektorów elektrycznych

Konektory sprzedawane są pojedynczo lub w zestawie z taśmą samowulkanizującą, która izoluje i zabezpiecza połączenie. Dodatkowo rekomendujemy zakup zaciskarki konektorów dedykowanej do naszych systemów grzewczych, która zapewnia prawidłowe wykonanie połączenia elektrycznego. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą akcesoriów do montażu folii grzewczej dostępną na naszej stronie internetowej.

  • konektor z końcówką oczkową - niezalecany do folii grzewczej
  • konektor z tulejką zaciskową - wykluczony w systemie z folią grzewczą
  • konektor z końcówką lutowniczą - wykluczony w systemie z folią grzewczą
  • konektor z końcówką igiełkową - wykluczony w systemie z folią grzewczą
  • konektor z końcówką widełkową - wykluczony w systemie z folią grzewczą
  • konektory z zaciskami śrubowymi - wykluczone w systemie z folią grzewczą
  • konektory szpilkowe - wykluczone w systemie z folią grzewczą

Nie należy stosować w montażu systemu Heat Decor innych konektorów niż wskazane w instrukcji montażu.

Konektory instalacyjne do folii grzewczej Heat Decor

Konektor do folii grzewczej służy do połączenia elektrycznego pasa miedzi zasilającego matrycę grzewczą z przewodami elektrycznymi w układzie prostym lub kątowym. Jest niezbędnym elementem umożliwiającym poprawne zainstalowanie przewodów i podłączenie foli grzewczej do źródła zasilania.

Konektory przeznaczone do folii grzewczej dzielą się na dwa typy:

  • Konektor AX o połączeniu prostym dedykowany do systemów pod wylewkę .
  • Konektor BX o podłączeniu kątowym dedykowany do systemów pod podłogi pływające .

Konektory instalacyjne stanowią niezbędny element, który gwarantuje efektywną pracę systemu grzewczego Heat Decor. Ich właściwe użycie zapewnia prawidłowe działanie instalacji elektrycznej a także gwarantuje bezpieczeństwo i trwałość łączenia, co jest kluczowe dla prawidłowej pracy systemu grzewczego. Konektory w ogrzewaniu elektrycznym muszą mieć właściwości zapewniające ich prawidłową pracę w przypadku podłączenia urządzenia grzewczego o dowolnie wysokiej dopuszczalnej całościowej mocy.

Sprzedaż konektorów

Konektory do folii grzewczej sprzedawane są pojedynczo lub w zestawie z taśmą samowulkanizującą, która izoluje i zabezpiecza połączenie. Dodatkowo rekomendujemy zakup zaciskarki konektorów dedykowanej do naszych systemów grzewczych, która zapewnia prawidłowe wykonanie połączenia elektrycznego. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą akcesoriów do montażu folii grzewczej dostępną w naszym sklepie firmowym online.

Dowiedz się więcej o konektorach