Baza wiedzy, Folia grzewcza

Folia grzewcza Heat Decor pod lustro

Ogrzewanie folią grzewcza pod lustrem dedykowane jest do szybkiego odparowania pary wodnej z powierzchni lustra. Instalację folii grzewczej lub potocznie nazywanej maty grzewczej wykonać możemy w łazience lub innych pomieszczeniach, gdzie planujemy montaż lustra. Ogrzewanie pod lustrem może również pełnić funkcję głównego lub dodatkowego źródła ciepła do ogrzewania pomieszczeń.

Folię grzewczą i lustro instalujemy na ścianie z gips kartonu lub płyt OSB, MFP i sklejki w technologii klejenia za pomocą kleju Heat Decor HD-G01.  Na przygotowanej ściennie, na której będzie instalowane lustro przyklejamy folię grzewczą na pełnej jej powierzchni. Klej Heat Decor HD-G01 występuje w formie aerozolu co ułatwia jego aplikację. Klejem spryskujemy folię grzewcza oraz ścienne odczekując 5 min na wyschnięcie kleju. Po wyschnięciu kleju przyklejamy folie grzewczą do ściany. Kolejnym etapem jest przyklejenie lustra. Lustro również kleimy klejem Heat Decor HD-G01. Nanosimy klej na powierzchnie folii grzewczej a następnie na powierzchnie lustra. Po wychynięciu kleju przyklejamy lustro.

Zaletą instalacji folii grzewczej w łazience jest bardzo szybkie nagrzewanie się powierzchni lustra oraz odparowanie pary wodnej. Minimalna średnia temperatura odparowania pary wodnej z powierzchni lustra to ok 300C. Temperatura ta osiągana jest na lustrze w czasie około 5 min od włączenia ogrzewania.

Instalacja folii grzewczej w technologii klejenia klejem Heat Decor HD-G01 umożliwia przyklejanie bardzo dużych powierzchni luster nawet do 3 m2.  Możliwe jest to dzięki właściwością kleju Heat Decor HD-G01 zbudowanego na bazie kauczuku w postaci mikrocząstek. Podczas klejenia cząstki kauczuku zespalają się ze sobą w jedną całość gwarantując bardzo silną i elastyczną spoinę klejącą. Proces schnięcia kleju zajmuje jedynie 5 min co umożliwia bardzo szybkie i sprawne zamontowanie ogrzewanego lustra.

Schemat instalacji

 1. Ściana z karton-gipsu, OSB, MF, sklejki
 2. Klej Heat Decor HD-G01
 3. Folia grzewcza Heat Decor
 4. Klej Heat Decor HD-G01
 5. Lustro

Folię grzewczą pod lustrem można podłączyć do instalacji elektrycznej na trzy sposoby.

 • Folię grzewcza można podłączyć bezpośrednio pod wyłącznik światła jednobiegunowy. (1)
 • Folię grzewcza można podłączyć pod wyłącznik dwubiegunowy z wyłącznikiem światła (2) i osobno ogrzewania lustra. (3)
 • Folię grzewczą możemy podłączyć do termostatu instalując dodatkowo czujnik temperatury zewnętrznej pod folią grzewczą. Sposób ten wykorzystywany jest do ciągłego ogrzewania pomieszczenia. Termostat kontroluje ustawioną temperaturę powietrza w pomieszczeniu a dodatkowy czujnik temperatury zainstalowany pod lustrem steruje temperaturą lustra.

Zastosowanie:

 • ogrzewanie lustra w łazience, system odparowania pary wodnej oraz dodatkowe ogrzewanie
 • ogrzewanie pod lustrem w salach tanecznych, pomieszczeniach fitness, SPA
 • ogrzewanie pomieszczeń

Zalety:

 • szybkie odparowanie lustra do 5 min.
 • szybki montaż
 • możliwość instalowania dużych powierzchni grzewczych lustra nawet do 3 m2.
 • duża powierzchnia grzewcza pod lustrem
 • ogrzewanie dodatkowe lub główne
 • komfort w użytkowaniu
 • łatwa obsługa

2 thoughts on “Folia grzewcza Heat Decor pod lustro

 1. Marcin pisze:

  O jakiej mocy na m2 należy dobierać folię pod lustro? Chodzi i sprawne nagrzewanie i odparowywanie.

  1. Heat Decor pisze:

   Pod lustro zalecamy folię grzewczą o mocy 220W/m² przy naszej technologii instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *