Termostat do łazienki

Termostat w łazience narażony jest na przejściowo zwiększoną wilgotność. Może to zakłócić jego działanie, skrócić żywotność lub nawet nie być zgodne z zasadami bezpieczeństwa. Dlatego termostat do łazienki możemy z korzyścią dla siebie oraz urządzenia wyprowadzić poza to pomieszczenie instalując przed wejściem do łazienki lub w dowolnym innym miejscu. Umożliwi nam to dodatkowy zewnętrzny czujnik powietrza.

Programowalny termostat do łazienki

Łazienka używana jest zwykle w określonych cyklach w tygodniu, najczęściej rano i wieczorem, dlatego idealnym wyborem do niej będzie termostat programowalny. Raz ustawiony cykl grzewczy zapewni nam z jednej strony oszczędności, a z drugiej zawsze ciepłą podłogę w łazience dokładnie w takich godzinach, w których z niej korzystamy.

W ofercie Heat Decor programowalne termostaty to HD-T02, HD-T500 oraz HD-T1000. Różnią się mie∂zy sobą głównie budową oraz opcjonalnym modułem Wi-Fi lub ZigBee, który występuje tylko w serii HD-T500 oraz HD-T1000. Moduł wi-Fi w termostacie łączy go bezpośrednio z routerem Wi-Fi lub z najbliższy repeaterem Wi-Fi. Moduł ZigBee w termostatach Heat Decor tworzy sieć MESH – odbiera i przekazuje dalej sygnały z innych urządzeń ZigBee oraz przekazuje sygnał do Mini Centrali ZigBee 3.0, która łączy się routerem Wi-Fi. Oba te rozwiązania umożliwiają zarządzanie termostatem z poziomu aplikacji.

 

 

Termostat z zewnętrznym czujnikiem temperatury powietrza

Termostaty Heat Decor umożliwiają dokupienie do nich zewnętrznego czujnika temperatury powietrza – HD-AS do montażu w puszce instalacyjnej lub HD-LSS do dyskretnego montażu we włączniku światła. Możliwy dzięki temu montaż termoregulatora poza łazienką sprawia, że będzie on trwalszy i bezpieczniejszy w użytkowaniu.

Nie tylko ogrzewanie podłogowe obsłuży regulator temperatury, ale połączymy też grzejnik z termostatem, a możliwość zdalnej kontroli temperatury pozwoli oszczędzać z termostatem również w mieszkaniach, w których nie bywamy osobiści, np. w wynajmowanych na krótki okres. Stosując czujnik HD-LSS przebieg instalacji termoregulatora jest szybszy i prostszy, gdyż wykorzystamy istniejące lub zaplanowane już połączenie do włącznika światła.

Termostat instalowany na zewnątrz pomieszczenia zastępuje dowolny termostat łazienkowy.

Dowiedz się więcej o termostatach