Baza wiedzy, Grzejniki elektryczne

Grzejniki metalowe na podczerwień

Grzejniki metalowe Heat Decor dedykowane są do ogrzewania ściennego oraz sufitowego podczerwienią. Panele grzewcze dzięki swojej metalowej konstrukcji bardzo szybko osiągają swoją maksymalna sprawność równomiernie oddając ciepło do pomieszczenia.  Promienniki są bardzo cienkie i lekkie co sprawia, że są funkcjonalne i łatwe w montażu.  Grzejniki na podczerwień montować możemy w pozycji poziomej lub pionowej na dołączonych do grzejnika metalowych profilach.  Grzejniki malowane są proszkowo i występują w kolorze białym.

Promienniki panelowe Heat Decor pracują w systemie długiej podczerwieni i dedykowane są do pracy ciągłej. Panele grzewcze świetnie sprawdzą się jako ogrzewanie podstawowe do ogrzania domu czy mieszkania lub jako ogrzewanie dodatkowe.

Panele grzewcze metalowe Heat Decor występujące w dwóch seriach HD-SWT z wbudowanym termostatem przystosowane do ogrzewania ściennego oraz grzejniki z serii HD-SW z wyłącznikiem on/off stosowane w ogrzewaniu sufitowym oraz ściennym z niezależnym sterowaniem.

Każdy zakupiony promiennik podczerwieni Heat Decor posiada w zestawie:

  • profile montażowe,
  • kołki szybkiego montażu,
  • szablon szybkiego montażu grzejnika,
  • instrukcje montażu i eksploatacji promiennika.

Panele grzewcze Heat Decor z wbudowanym termostatem seria HD-SWT

Promienniki podczerwieni z serii HD-SWT z wbudowanym termostatem to grzejniki elektryczne przystosowane do ogrzewania ściennego nie wymagające dodatkowych urządzeń sterujących. Grzejniki są bardzo proste w montażu i użytkowaniu, gdyż wystarczy powiesić je na ścianie, wsadzić wtyczkę do kontaktu i ustawić na wbudowanym termostacie pożądaną temperaturę w pomieszczeniu. Grzejnik sam wyreguluje długość cyklu grzewczego utrzymując ustawioną temperaturę w pomieszczeniu. Panel sterujący temperaturą umieszczony jest na froncie grzejnika i umożliwia szybki i łatwy dostęp do zmiany temperatury. Ponadto na panelu sterowania wyświetla się aktualna temperatura jaka panuje w pomieszczeniu.

 

Promienniki Heat Decor z serii SWT występują w trzech mocach grzewczych 400W, 700W, 1000W.

Prezentowane powierzchnie grzewcze grzejników odpowiadają budynkowi o dobrej izolacji EU=40W/m2

Wbudowany termostat w promiennikach Heat Decor posiada również funkcję oszczędzania energii pracując w systemie 50% mocy grzewczej. Ważną funkcją grzejnika z wbudowanym termostatem jest możliwość regulacji temperatury panelu grzewczego. Funkcja ta jest szczególnie ważna w bezpieczeństwie użytkowania grzejników przez dzieci i osoby starsze. Funkcja regulacji temperatury panelu grzewczego chroni dzieci przed przypadkowym poparzeniem. Dodatkowym zabezpieczeniem przed dziećmi jest również blokada klawiszy funkcyjnych na termostacie.[/vc_column_text][/vc_column]

Panele grzewcze Heat Decor seria HD-SW z włącznikiem on/off

Panele grzewcze Heat Decor z serii SW przystosowane są do ogrzewania ściennego i sufitowego. Grzejniki wyposażone są w prosty wyłącznik grzejnika on/off co powoduje, iż wymagają one dodatkowego systemu sterowania poprzez termostaty pokojowe.  Grzejnik możemy parować z dowolnym termostatem pokojowy lub systemem kontrolującym temperaturę pomieszczenia zarówno programowalnym, bezprzewodowym czy najprostszym mechanicznym.

Zaletą dodatkowego systemu sterowania jest możliwość programowania pracy grzejników o różnych porach dnia lub zdalna kontrola pracy grzejników za pomocą termostatów z funkcją WiFi i aplikacji sterującej w telefonie.

Prosta budowa grzejnika powoduje, iż panel grzewczy jest niezawodny i może być stosowany do ogrzewania różnego typu pomieszczeń zarówno mieszkalnych jak i technicznych.

 

Promienniki Heat Decor z serii SW występują w trzech mocach grzewczych 300W, 500W, 750W.

Prezentowane powierzchnie grzewcze grzejników odpowiadają budynkowi o dobrej izolacji EU=40W/m2

Przy instalowaniu paneli grzewczych z serii HD-SW na ścianie możemy sterować grzejnikami poprzez klasyczne termostaty pokojowe przewodowe i bezprzewodowe WiFi montowane na ścianie lub użyć prostych termostatów montowanych bezpośrednio do gniazdka.

Instalując panele grzewcze na suficie wymagane jest zastosowanie termostatów pokojowych montowany na ściennie.

 

Przykładowe termostaty do sterowania promiennikami podczerwieni serii HD-SW

Termostaty pokojowe ścienne :

[/vc_column_text][/vc_column]

Termostaty do gniazdka:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *