Ogrzewanie konfesjonału i ołtarza panelami grzewczymi

Duże i niejednokrotnie zabytkowe przestrzenie wymagające nowego systemu grzewczego instalowanego bez ingerencji w strukturę budynku to nie lada wyzwanie. Ogrzewanie konfesjonału i ołtarza a także ławek wiernych wymaga specjalnych rozwiązań.

Ogrzewanie ołtarza

Dekoracyjne panele i grzewcze Heat Decor stosowane do podłogowego ogrzewania ołtarza, konfesjonału lub ambony. Wykonane w formie kompaktowej płyty grzewczej zasilanej prądem elektrycznym 230 V, która emituje ciepło poprzez fale podczerwone. Emitowane ciepło z panelu grzewczego promieniuje ku górze ogrzewając ciało człowieka w szczególności stopy. Panel wykonany jest z materiałów o najwyższej jakości, spełnia normy wytrzymałości na ścieranie AC3. Podest grzewczy jest odporny na wilgoć i wodę. Barwa nawiązuje do naturalnego marmuru z faktura kamienia lub drewna z naturalnymi słojami. Panele grzewcze występują w rożnych rozmiarach w celu dopasowania ich do wymiarów ołtarza, konfesjonału, ambony. Podest grzewczy zasilany jest bezpośrednio z gniazda elektrycznego za pomocą wtyczki co umożliwia prosty montaż na czas sezonu grzewczego. Temperatura panelu grzewczego sterowana jest za pomocą elektronicznego regulatora temperatury.(regulator mocy panelu grzewczego RMP/1/1200).

Dekory paneli grzewczych stosowane na ołtarzu

Ogrzewanie konfesjonału panelem i podestem grzewczym

Dekory paneli grzewczych stosowane na ołtarzu

Każdy budynek ze względu na istniejącą aranżację wnętrza wymaga indywualnego podejścia w zakresie doboru materiałów. W efekcie powstaje ogrzewanie, które w niezauważalny sposób wkomponowuje się w przestrzeń, zapewniając ciepło wtedy, gdy jest potrzebne.