Panele grzewcze (grzejniki na podczerwień) możemy montować w pomieszczeniu na ścianach, skosach lub suficie. Optymalne miejsca na montaż to takie, z którego fale podczerwieni obejmą jak największą część pomieszczenia. Grzejnika na podczerwień nie należy na stałe umieszczać na wysokości mniejszej niż 30 cm nad podłogą. Więcej zasad montażu poznasz w artykule „Gdzie zamontować grzejnik na podczerwień”.
Panel możemy również umieścić na kółkach, co pozwala przesuwać go w prosty sposób do miejsc, które w danym momencie wymagają dogrzania.
Promienniki podczerwieni pracujące w krótkiej i średniej podczerwieni to grzejniki przystosowane głównie do pracy w pomieszczeniach kubaturowych jak hale magazynowe czy produkcyjne o dużej wysokości lub ogrzewanie zewnętrzne. Grzejniki te posiadają dużą moc znamionową i osiągają na grzałce bardzo wysokie temperatury sięgające od kilkuset do kilku tysięcy stopni Celsjusza.
Z uwagi na bardzo wysoką temperaturę promienniki montowane są na bezpiecznych wysokościach, które dobierane są do odpowiedniej mocy grzejnika oraz jego zastosowania. Często promienniki są wykorzystywane do ogrzewania strefowego i punktowego z uwagi na dużą moc grzewczą oraz koncentryczne promieniowanie podczerwone ukierunkowane w określoną strefę grzania.