Nowoczesne ogrzewanie kościołów systemami Heat Decor

Opracowane przez Heat Decor podłogowe ogrzewanie podczerwienią podłogowe Eco-Term 400 przeznaczone jest do okresowego użytku w pomieszczeniach poza wyznaczonym czasem nieogrzewanych. System pełni funkcję podstawowego ogrzewania zapewniającego odpowiedni komfort cieplny osobom siedzącym w ławkach kościoła.

System grzewczy wykonywany jest na kamiennych posadzkach lub na drewnianych podestach ławek w postaci podestów grzewczych lub płyt grzewczych. Czynnikiem grzewczym są dekoracyjne płyty Eco-Term zasilane prądem elektrycznym 230 V.

Płyty Eco-Term wykonywane są z materiałów o najwyższej jakości, spełniając normy wytrzymałości na ścieranie AC5. Barwą płyty Eco-Term nawiązują do naturalnego marmuru z fakturą kamienia lub drewna z naturalnymi słojami. Płyty posiadają cechy antypoślizgowe oraz są odporna na wilgoć i wodę.

Ogrzewanie harmonijnie dopasowane do charakteru otoczenia

Funkcjonalności ogrzewania podczerwienią kościoła - model Eco-Term 400

Moc grzewcza instalacji to 400 W/m2. Ogrzewanie podłogowe rozgrzewa się maksymalnie do temperatury 65ºC. Temperatura 40ºC osiągana jest w czasie 30 min. od włączenia instalacji ogrzewania. Zalecana temperatura płyty grzewczej pod ławkami to 30-40ºC. Emitowane ciepło z fal podczerwonych promieniuje ku górze ogrzewając ciało człowieka oraz kubaturę kościoła.

Ogrzewanie Eco-Term 400 wykorzystywane jest w trakcie trwania Mszy Świętej, co pozwala zminimalizować koszty grzewcze przy zachowaniu komfortu użytkowania. Ogrzewanie wykonywane jest jako całkowicie osobna i niezależna instalacja elektryczna, wyposażona w rozdzielnie elektryczne oraz zabezpieczenia prądowe. System wyposażony jest w elektroniczne regulatory temperatury umożliwiające nastawienie żądanej temperatury w preferowanym czasie oraz programator czasowy umożliwiający samoczynne włączenie i wyłączenie systemu o określonych porach dnia. Dzięki elektronicznej regulacji temperatury możliwe jest podzielenie ławek na kilka sektorów grzewczych oraz ich osobne ogrzewanie.

Regulatory temperatury umiejscowione są w łatwo dostępnym miejscu umożliwiając prostą obsługę całego systemu. Po zaprogramowaniu cyklów ogrzewania system grzewczy Eco-Term jest w pełni bezobsługowy i nie wymaga ingerencji człowieka.

Eco-Term 220 - ogrzewanie podłogowe kościoła

Podłogowe ogrzewanie podczerwienią Eco-Term 220 przeznaczone jest do ogrzewania ciągłego całego Kościoła oraz ludzi siedzących w ławkach. Ogrzewanie kościoła wykonywane jest na kamiennych posadzkach lub na drewnianych podestach ławek w postaci kompaktowych płyt grzewczych umieszczonych pod całą powierzchnią ławek.

System grzewczy wyposażony jest w funkcje Ecoline polegający na oszczędzaniu energii elektrycznej wraz z wzrostem temperatury płyt grzewczych. Płyty Eco-Term wykonywane są z materiałów najwyższej jakości, spełniają normy wytrzymałości na ścieranie AC5. Barwą płyty Eco-Term nawiązują do naturalnego marmuru z fakturą kamienia lub drewna z naturalnymi słojami. Płyty posiadają cechy antypoślizgowe oraz są odporne na wilgoć i wodę.

Funkcjonalności elektrycznego ogrzewania podłogowego kościoła - model Eco-Term 220

Moc grzewcza instalacji to 220 W/m2. Ogrzewanie podłogowe rozgrzewa się maksymalnie do temperatury 40ºC. Temperatura 30ºC osiągana jest w czasie 60 min. od włączenia instalacji ogrzewania.

Zalecana temperatura płyt grzewczych pod ławkami to 23-30ºC. Emitowane ciepło z fal ogrzewania na podczerwień promieniuje ku górze ogrzewając ciało człowieka oraz całą kubaturę kościoła.

Ogrzewanie Eco-Term 220 wykonywane jest jako całkowicie osobna i niezależna instalacja elektryczna wyposażona w rozdzielnie elektryczną oraz zabezpieczenia prądowe. System grzewczy wyposażony jest w czujniki powietrza kontrolujące temperaturę powietrza w całym kościele. Dzięki elektronicznej regulacji temperatury możliwe jest podzielenie ławek na kilka sektorów grzewczych oraz ich osobne ogrzewanie. Regulatory temperatury umiejscowione są w łatwo dostępnym miejscu umożliwiając prostą obsługę. System po jego zaprogramowaniu jest w pełni bezobsługowy i nie wymaga ingerencji człowieka.

Porównanie ogrzewania Eco-Term 400 i Eco-Term 220

Porównanie systemów grzewczych Eco–Term 400 i Eco-Term 220 pod względem ich mocy, czasu użytkowania oraz kosztów eksploatacji.

Prezentowane koszty użytkowania podłogowej instalacji grzewczej, oraz sposób funkcjonowania systemów grzewczych oparte są na tygodniowym rozkładzie ceremonii Mszy Świętych:

Rozkład Mszy Świętych:

Poniedziałek-Sobota: 6:30, 7:00, 18:00.

Niedziela: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00.

Ceny z roku 2020. Na potrzeby nowych zamówień przygotujemy analogiczną symulację kosztów.

Ogrzewanie kościoła - przykładowe realizacje

Dziesiątki kościołów wyposażyliśmy już w nowoczesne ogrzewanie, które będzie służyć przez kolejne dekady.