Oto najważniejsze aspekty wnętrza, o które powinieneś zadbać przygotowując się do pracy zdalnej:
Ogrzewanie na podczerwień, Ogrzewanie podczerwienią
06/11/201906/11/20195 min
Praca zdalna była kiedyś marzeniem wielu pracowników biurowych. Jednak przymus takiej formy zatrudnienia okazuje się nie lada wyzwaniem. W domu nie mamy optymalnych warunków dedykowanym przestrzeniom biurowym, jesteśmy częściej rozpraszani oraz trudno znaleźć wygodne miejsce do pracy. Należy więc stworzyć przestrzeń, która będzie zapewniała odpowiedni poziom koncentracji i stymulowała naszą kreatywność
Oto najważniejsze aspekty wnętrza, o które powinieneś zadbać przygotowując się do pracy zdalnej:
Bardzo ważne w pracy biurowej jest dedykowane umeblowanie, ponieważ meble wypoczynkowe nie sprawdzają się do pracy w domu, w której musimy spędzić minimum kilka godzin dziennie. Warto więc zainwestować w ergonomiczne biurko i krzesło, których parametry są najlepsze dla naszego organizmu i zapewnią szansę na możliwie najwydajniejszą pracę.
Podpis
Jako specjaliści od ogrzewania codziennie określamy indywidualne temperatury do każdego pomieszczenia dla naszych klientów. Miejsca pracy również mają swój dedykowany zakres.
Nowe badania, opublikowane w PLOS One, przynoszą interesujące wyniki. Autorzy przekonują, że nieodpowiednia temperatura w pracy może zaburzać nasze zdolności umysłowe.
W przeszłości uważano, że niższe temperatury zwiększają produktywność i przez długi czas większość badań naukowych potwierdzała to twierdzenie.
Według badań przeprowadzonych w 2006 roku przez Helsinki University of Technology i Lawrence Berkeley National Laborator – wydajność wzrasta wraz z temperaturą do 21-22°C . Najwyższa wydajność ludzi podczas pracy ma miejsce w przypadku około 22°C w pomieszczeniu.
Cieplejsze środowisko zwiększa efektywność pracy. Kiedy temperatura naszego ciała spada, zużywamy energię, utrzymując jego ciepło, co skutkuje mniejszą energią przeznaczoną na koncentrację.
W swoich projektach dostosowywaliśmy temperaturę do wielu przestrzeni biurowych. W zależności od kubatury i zapotrzebowania energetycznego budynku, dopasowujemy do nich indywidualnie nasz system grzewczy Heat Decor.
Mało kto wie, że odpowiednia temperatura jest zależna od wilgotności powietrza. Temat ten opisaliśmy szerzej w tekście pt. “Komfort cieplny a wilgotność powietrza – jak ogrzewać oszczędnie?<>“.
W swojej domowej przestrzeni pracy polecamy stosowanie paneli grzewczych na podczerwień. Posiadamy ich różnorodną gamę w zakresie designu, wykończenia, wymiarów oraz mocy grzewczej. Są proste w montażu i istnieje możliwość umieszczenia ich w pionie lub poziomie, na ścianach lub suficie. W zależności od modelu, posiadają wbudowany termoregulator lub włącznik on/off – taki grzejnik możemy rozbudować o dogniazdkowy termostat zewnętrzny, pozwalający na określenie temperatury co do 1°C.
Design paneli grzewczych Heat Decor oraz ich różnorodność w zakresie wykończenia materiałów, pozwala na idealne dopasowanie ich do charakteru danego wnętrza, a nawet stworzenie przez nich dodatkowego elementu dekoracji.
Jaka temperatura jest odpowiednia dla domu ogrzewanego podczerwienią? Temat ten opisaliśmy w tekście pt. “Optymalna temperatura w domu“.
Oświetlenie miejsca pracy jest bardzo istotne zwłaszcza w ciemniejszych pokojach. Monitor nie powinien być jedynym źródłem światła w przestrzeni pracy.
Według badań Journal of Sleep and Sleep Disorders najlepszym wyborem będzie naturalne i neutralne jasne światło, przypominające bezchmurny słoneczny dzień w południe (o temperaturze 3000-5000 K). Taki rodzaj światła pomoże skupić się na wykonywanej pracy. Wartości niższe zapewniają światło relaksujące, a wyższe bardziej stymulujące. Ponadto dobrze by w całym pomieszczeniu natężenie światła było możliwie równe, co będzie także zdrowe dla naszych oczu.
Wymienione wyżej czynniki są podstawą do stworzenia optymalnych warunków pracy w domu. W zależności od własnych preferencji i charakteru pracy, można uzupełnić wnętrze o zieleń, dodatki lub pomoce biurowe. Granicą jest nasza kreatywność ?